Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB

Główne

O postępach głównego wątku możemy się dowiedzieć od Królowej Lamandy... i to w sumie jej jedyna funkcja :P. Do ukończenia gry wystarczą wam poniższe zadania oraz te klasowe.


Black Triple Crown/ Rescue of the Black Bishop


Gdzie rozpocząć: Bishop of Black Battle, Luxus Palace Royale 14,14

Rozwiązanie: Wygraj z walki na arenie w Middlegate, the Monster Bowl w Sandsobar lub the Colossium w Atlantium korzystając z czarnego biletu (Można zakupić u kowala w Atlantium). Czarny klucz trzeba kupić od Classic Key Shoppe (Atlantium 3,10). Następnie zabieramy go do Luxus Palace Royale 14,14 gdzie biskup zostanie uwolniony.

Zadanie Lord Peabodya

Gdzie rozpocząć: Lord Peabody, Luxus Palace Royale 14,14

Rozwiązanie:Lord Peabody był kiedyś uczniem Coraka Tajemniczego. Zna kilka sztuczek, ale najważniejsze jest to, że ma Wehikuł Czasu. Zanim będziecie mogli z niego skorzystać musicie odnaleźć jego chłopaka (syna :P) - Shermana. Znajdziecie go w Native's Cove (obszar B4 10, 1).

Uratować Króla Kalohna

Rozwiązanie: Uratowanie ojca królowej Lamandy nie należy do łatwych zadań. W zasadzie jest to wieloczęściowe i złożone zadanie. Na dobry początek warto zdobyć Radicon w Castle Woodhaven (2,11), Fluxer w Castle Pinehurst (7,6), Capitor w Castle Hillstone (3,13) oraz Todilor w Castle Luxus (0,6). Można to też zrobić później, ale zalecałbym od tego zacząć, ze względu na stopień trudności.

Następnie musicie skorzystać z Wehikułu Czasu i przenieść się do roku 800. Następnie udać się do Zamku Xabrana (Castle Xabran), znajduje się w obszarze C2 14,8. W środku znajdują się cztery dyski żywiołów. Poniżej znajdziecie spojlery ich lokacji:
Ognia6,14Wody15,0Powietrza15,15Ziemi6,2
Teraz możecie się zabrać za odnalezienie Pazurów (Talons) czterech żywiołów. Potrzebujecie zaklęć transmutacji do odpowiednich żywiołów (każde zaklęcie znajduje się na współrzędnych 8,8). Poniżej znajdziecie spojlery, gdzie je znaleźć:
Ognia4,4Wody10,10Powietrza11,7Ziemi8,8

Jeśli zrobiliście powyższe czynności, to czas odzyskać Kulę Żywiołów (Orb). Znajduje się w jaskini Dawn (D4 3,8) w 10,15. Po drodze trzeba będzie zmierzyć się ze Strażnikami Kuli (Orb Guardians) - są to silni i wymagający przeciwnicy, odporni na magię. Najłatwiejszy sposób na ucieczkę po zdobyciu Kuli to przekazanie jej najemnikowi i zwolnienie go. Znajdziecie go do tawerny, w której ostatnio byliście i tam też na was poczeka.
Wreszcie zabawka Lorda Peabody'iego przyda nam się do czegoś użytecznego. Używamy go, aby przenieść się o 100 lat wstecz. Teraz jeden krok na północ i jesteście świadkami historycznego wydarzenia o wielkiej wadze. Król Kalohn właśnie przygotowuje się do walki z Mega Smokiem. Król poprosi was o Pazury oraz Kulę. Należy się zgodzić (gdyby nie było to zbyt oczywiste :P), zaowocuje to zmianą historii. Smok zostaje przerobiony na podroby, a król rzuca wam "dzięki" na odchodne. Wracamy do teraźniejszości. Spotykamy się z Królem w Luxus Palace Royale. Przekaże wam on informacje odnośnie finałowego zadania.

Uratować CRON

Rozwiązanie: Udajcie się Square Lake (C2 10,7) i pamiętajcie o słowach króla. Hasło to "WAFE"! Loch jest oczywiście odpowiednio wymagający. Pokonujemy zastępy wrogów, spotykamy sobie też oczywiście kopię Sheltema :P. Na koniec w centrum kontrolnym czeka na was zagadka. Na jej rozwiązanie macie 15 minut. Zasady są proste - z małych liter tworzycie słowo, które opisuje cały paragraf.

ROZWIĄZANIEWE, THE PEOPLE OF TERRA, IN ORDER TO FORM A MORE PERFECT UNION, ESTABLISH JUSTICE, INSURE DOMESTIC TRANQUILITY, PROVIDE FOR THE COMMON DEFENSE...

Tak wygląda finałowy tekst po zdekodowaniu. Naszym celem jest przepisanie znaków stojących w zaznaczonych miejscach, tak aby stworzyć słowo "Preamble". Za każdym razem wiadomość jest zakodowana innym ciągiem znaków, więc rozwiązanie także może się różnić.

Gratulacje, właśnie ukończyliście Might and Magic II! :)
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Might & Magic II". Redakcja, kontakt